Skrill nebo Neteller?
Služby Skrill a Neteller jsou si ve většině funkcí velmi podobné. Obě umožňují provádět rychlé online platby, nákupy kryptoměn a nabízejí vydání fyzické platební karty. Pro českého uživatele je však výhodnější Skrill a to z několika důvodů:
- Při dobíjení Skrillu se platí nižší poplatek (1% oproti 2,5% u Netelleru).
- Zůstatek dobíjíte v korunách, takže se vyhnete přepočtu na eura.
- Skrill je u českých služeb častěji přijímán jako jedna z platebních metod (např. u Fortuny, Chance, Tipsportu). Zahraniční služby zpravidla nabízejí možnost dobití zůstatku oběma způsoby (např. u PokerStars).
- U Skrillu získáte možnost posílat platby na zahraniční běžné účty s výhodným kurzem.
- Celý web i uživatelské rozhraní je v češtině.
- Skrill je budoucnost. V USA byla relativně nedávno pozastavena možnost zakládat u Netelleru nové účty. Přímo na webu služby Neteller je možné, spolu s výčtem výhod, najít výzvu k registraci u služby Skrill. Služby provozuje stejná společnost a je proto logickým krokem, že se začíná více soustředit na jeden produkt a časem může dojít i ke sloučení.
A jak je na tom PaysafeCard?
Pokud nepotřebujete funkce navíc a jde vám čistě o placení online bez bankovního účtu či platební karty, pak je nejvhodnější variantou PaysafeCard.
S používáním PaysafeCard se nepojí žádné poplatky. Pokud zakoupíte kupon v hodnotě 200 Kč, máte plných 200 Kč k dispozici pro placení. Ať už budete platit přímo kuponem, nebo si PIN nahrajete do účtu myPaysafe (dříve my PaysafeCard). Přečtěte si více o tom, jak funguje účet myPaysafe.
Výhodou PaysafeCard je také to, že je akceptována u velké spousty online služeb. Ať už jde o nákup aplikací v Google Play, her či dobíjení sázkařského účtu.